1 / 37

D Arc Hotel

Kampung Kambau, Malaysia

Nära St. Michael Church Penampang

‌
‌

Recensioner

10 / 10av 1 omdömen
Renlighet10 / 10
Service10 / 10
Skick8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Vattenkokare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

I Kota Kinabalu ligger D Arc Hotel, en kvarts bilfärd från både Suteras hamn och Gaya Street Sunday Market. Detta hotell ligger 11,5 km från Jesselton Point färjeterminal. Känn dig som hemma i ett av de 70 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, regndusch och bidéer. På rummet finns skrivbord och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

St. Michael Church Penampang - 2,2 km
Koisaan Kulturby - 2,3 km
Monsopiad Cultural Village - 6,4 km
Lintas Plaza - 6,6 km
Queen Elizabeth Hospital - 7,4 km
Sabah statsmuseum - 7,5 km
City Mall - 7,9 km
Museum of Islamic Civilisation - 8,1 km
Sabah Art Gallery - 8,3 km
Sabah jordbrukspark - 8,4 km
Lok Kawi (naturskyddsområde) - 8,5 km
Sabahmoskén - 8,5 km
Downbelow äventyrscenter - 8,6 km
Tabin viltreservat - 8,9 km
Alla helgon-katedralen - 9,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Kota Kinabalu (BKI-Kota Kinabalu Intl.) - 8,4 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Gäster på D Arc Hotel kan äta gott på Ellipse Restaurant. Avsluta dagen med en drink på boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: MYR 100 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: MYR 50.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över D Arc Hotel

Adress

D Arc Hotel

Mile 7, Pekan Donggongon

89500

Kampung Kambau, Malaysia

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.