1 / 47

Koen's Home

Denpasar, Indonesien

I Denpasar (Sanur)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys

I Denpasar-området Sanur ligger Koen's Home en fem minuters bilfärd från både Sanur Night Market och Sanur Marina. Detta lägenhetshotell ligger 1,7 km från Sanur Beach och 2,9 km från Hardy's Supermarket. Känn dig som hemma i ett av de 10 individuellt inredda rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 45-tums LED-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds i begränsad utsträckning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sanur Night Market - 1,6 km
Sanur Beach - 1,7 km
Sanur Marina - 2 km
Sindhu Beach - 2 km
Matahari Terbits strand - 2,1 km
Le Mayeur-museet - 2,1 km
Bali Beach Golfbana - 2,3 km
Sanur hamn - 2,3 km
Hardy's Supermarket - 2,9 km
Pura Blanjong - 2,9 km
Mertasari Beach - 3,6 km
Bali Quad Discovery Tours - 4 km
Semawang Beach - 4,1 km
Bali Museum - 6,6 km
Gatot Subroto - 7 km

Den största flygplatsen i närheten är Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 16,2 km

Gäster har tillgång till bland annat kaffe i allmänt utrymme och vattenautomat. Flygtransfer tur/retur är gratis (tillgänglig dygnet runt). Här har du tillgång till utomhuspool och kan njuta av terrassen. Gäster kan snabbt och enkelt ta sig runt med den kostnadsfria bussen som rör sig inom ett område på 5 kilometer. Koen's Home har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition för skador: IDR 1000000 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 3 procent

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 3 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över Koen's Home

Adress

Koen's Home

Jl. Tondano IV

80227

Denpasar, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.