Crown Hotel Okinawa Annex
Goya, Okinawa City, Japan
Recensioner
Bekvämligheter
Mitt i Okinawa ligger Crown Hotel Okinawa Annex, en knapp fem minuters bilfärd från Okinawas zoo och Aeon Mall Rycom. Detta hotell ligger 2 km från Okinawa Athletic Park och 2,1 km från Koza Music Town. Känn dig som hemma i ett av de 29 luftkonditionerade rummen med kylskåp och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, skrivbord och gratis tepåsar/snabbkaffe. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Okinawas zoo - 1,4 km
Aeon Mall Rycom - 2 km
Okinawa Athletic Park - 2 km
Chubunouren-marknaden - 2,2 km
Koza Music Town - 2,3 km
Koza Sports Park - 3,3 km
Okinawa Arena - 3,8 km
Camp Foster (militärbas) - 4,5 km
Kadena flygbas - 4,6 km
Trappan till himlen - 4,8 km
Futenmagus helgedom - 5,7 km
Nakagusukus slott - 5,9 km
Chatan-parken - 6 km
Araha-stranden - 6,1 km
US Naval Hospital Okinawa - 6,5 km
Den största flygplatsen i närheten är Naha (OKA) - 36,8 km
Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter, värdeförvaringsskåp i receptionen och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och varuautomat. Crown Hotel Okinawa Annex har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Parkering ingår för 1 fordon per bokning. En parkeringsavgift på JPY 1 000 tillkommer för ett extra fordon, och förbokning krävs. Parkering för lastbilar och stora fordon som är över 2,1 meter breda och 7 meter långa endast tillgänglig genom bokning. Parkeringsavgiften är JPY 1 500 per fordon och natt.- En avgift tas ut för sen utcheckning
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 6 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Crown Hotel Okinawa Annex
Adress
Crown Hotel Okinawa Annex
Goya 7-5-12
904-0021
Goya, Okinawa City, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
















































































