




URH Hotel Zen Balagares
Corvera de Asturias, Spanien
Bekvämligheter
I Corvera de Asturias ligger URH Hotel Zen Balagares, en tio minuters bilfärd från både Trasona Reservoir Park och Centro Niemeyer. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 12,6 km från Playa de Salinas och 17,7 km från Museo Marítimo De Asturias. Känn dig som hemma i ett av de 147 rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Trasona Reservoir Park - 2,9 km
Plaza España - 6 km
Puente de San Sebastian - 6 km
Canal del Narcea - 6,4 km
Centro Niemeyer - 6,5 km
Calle Galiana - 7 km
Palacio de Camposagrado - 8,5 km
Parque de Perros Salinas - 10,3 km
Samalandrán - 10,9 km
PHILIPPE COUSTEAU - 12 km
Biscayabukten - 12,5 km
Playa de Salinas - 12,6 km
Xagóstranden - 13 km
Playa del Cuerno - 14,6 km
Punta Palos - 15 km
URH Hotel Zen Balagares rekommenderar att du använder flygplatsen Oviedo (OVD-Asturias) - 24,8 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och 7 mötesrum. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage. Boendet har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och en spelhall. Hotellets restaurang El Espartal serverar lunch och middag, men du kan även beställa snacks på deras kafé eller slappa på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.00 och 10.30 och på helger mellan 08.00 och 11.00 mot en avgift.- Avgift för frukostbuffé: EUR 15 för vuxna och EUR 8 för barn
- Avgift för parkering under tak: EUR 10 per natt
- Avgifter för parkering under tak efter utcheckning: EUR 10 per natt
- Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Middag med värdfolket: EUR 25
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
Karta över URH Hotel Zen Balagares
Adress
URH Hotel Zen Balagares
Avenida de los Balagares, 34
33404
Corvera de Asturias, Spanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.