1 / 24

Hotel Prince de Paris

Casablanca, Marocko

I Casablanca (Centrala Casablanca)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Hotel Prince de Paris ligger i Casablanca (i området Centrala Casablanca), en fem minuters bilfärd från både Hassan II-moskén och United Nations Square. Detta hotell ligger 6,8 km från Ain Diabs strand och 0,8 km från Abderrahman Slaoui-stiftelsens museum. Känn dig som hemma i ett av de 88 individuellt möblerade rummen med kylskåp och minibarer. Sängen har en Select Comfort-madrass och samtliga rum har en bäddsoffa. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums plasma-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med badkar/dusch, lyxtoalettartiklar och bidéer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Place Mohammed V - 0,4 km
United Nations Square - 0,4 km
Abderrahman Slaoui-stiftelsens museum - 0,4 km
Parc de la Ligue Arabe - 0,6 km
Cathedrale Sacre Coeur - 0,6 km
Ecole Assimil-Formation (skola) - 0,8 km
Kulturhuset i Sidi Belyout - 0,8 km
Centrala marknaden i Casablanca - 0,9 km
Arabförbundets park - 1 km
Chleuh-moskén - 1,1 km
La Sqala - 1,4 km
Villa des Arts - 1,6 km
Kyrkan Notre Dame de Lourdes - 1,6 km
Rick's Café - 1,7 km
Marina Shopping Center - 1,8 km

Hotel Prince de Paris rekommenderar att du använder flygplatsen Casablanca (CMN-Mohammed V) - 33,9 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och gratis parkeringsservice finns även på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Hotellets gäster kan avnjuta en middag på LA BONNE TABLE eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Koppla av med en drink på en av boendets 4 barer/lounger. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 19.80 MAD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: MAD 80 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över Hotel Prince de Paris

Adress

Hotel Prince de Paris

24 bis Boulevard de Paris

20000

Casablanca, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.