1 / 25

HARRIS Hotel Sentul City Bogor

Bogor, Indonesien

Nära Sentul International Convention Centre

‌
‌

Recensioner

8.2 / 10av 42 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort7.6 / 10
Läge7.6 / 10
Faciliteter10 / 10
Service8.4 / 10
Skick8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
Barnpool
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Hårtork
Minibar
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

I Bogor ligger HARRIS Hotel Sentul City Bogor i bergen, 2 min med bil från Sentul International Convention Centre och 6 min från Sentul International Circuit. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 6,4 km från JungleLand och 8 km från Taman Budaya Sentul. Känn dig som hemma i ett av de 158 luftkonditionerade rummen med minibar och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, laptopanpassade värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sentul International Convention Centre - 0,5 km
Sentul International Circuit - 4,6 km
JungleLand - 6,4 km
Taman Budaya Sentul - 8 km
Taman Kencana - 8,6 km
Bogors botaniska trädgård - 8,9 km
Gunung Pancar - 9 km
Botani Square - 9,2 km
Pakansari stadion - 9,3 km
Sempur Park - 9,7 km
Animalium djurvetenskapligt centrum - 10 km
Bogors presidentpalats - 10,1 km
Yasmin Centre - 10,3 km
Zoologiskt museum - 10,4 km
Cibinong botaniska trädgårdar - 10,4 km

Närmaste flygplatser är:
Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma Intl.) - 41,2 km
Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta Intl.) - 78,2 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuds utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Hotellets restaurang HARRIS Cafe serverar lunch och middag, men du kan även beställa snacks på deras kafé eller slappa på rummet med rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen.
  • Avgift för flygtransfer: IDR 650000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 2)
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ingen avgift tas ut för barn som är 11 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över HARRIS Hotel Sentul City Bogor

Adress

HARRIS Hotel Sentul City Bogor

Jl. Jend. Sudirman No. 1

16810

Bogor, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.