1 / 44

Villa Serena

Las Galeras, Dominikanska republiken

Nära Playa Grande

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Spa
Parkering
Vattenkokare
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Telefon
Hårtork
Trädgård
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

I Las Galeras ligger Villa Serena, en 4 minuters bilfärd från Playa La Playita och 11 minuters bilfärd från Playa Fronton. Detta hotell vid stranden ligger 10,9 km från Playa Colorado och 15,4 km från Playa Rincon. Känn dig som hemma i ett av de 21 luftkonditionerade rummen med kylskåp. Rummen har privata inredda balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Playa Grande - 0,8 km
Playa La Playita - 2 km
Playa Colorado - 3,6 km
Playa Fronton - 4,7 km
Playa Madama - 4,7 km
Boca el Diablo - 14,6 km
Playa Breman - 15,2 km
Playa Rincon - 15,4 km
Playa Las Flechas - 18,7 km
Cayo Levantado - 18,9 km
Cayo Levantados strand - 19,6 km
Playa Nandy - 24,6 km
Samanás bukt - 27,7 km
Museo de las Ballenas - 29,4 km
Playa Cayacoa - 29,8 km

Villa Serena rekommenderar att du använder flygplatsen Santo Domingo (SDQ-Las Americas Intl.) - 188,2 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till både privat strand och utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster kan enkelt ta sig till närliggande attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 11.00.
  • Avgift för komplett frukost: USD 20.48 för vuxna och USD 16.38 för barn
  • Avgift för flygtransfer: USD 200 per rum (enkel resa)
  • Avgift för luftkonditionering: USD 10 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Villa Serena

Adress

Villa Serena

Samana

1

Las Galeras, Dominikanska republiken

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.