1 / 65

Swiss-Belinn Bogor

Baranangsiang, Bogor, Indonesien

I Bogor (Bogor Timur)

‌
‌

Recensioner

9.4 / 10av 40 omdömen
Renlighet9.2 / 10
Komfort9.4 / 10
Faciliteter8.6 / 10
Service9.6 / 10
Skick9.2 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Spa
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

I Bogor-området Bogor Timur ligger Swiss-Belinn Bogor, en fem minuters bilfärd från både Bogors botaniska trädgård och Water Park SKI. Detta hotell med spa ligger 2,7 km från Botani Square och 3,6 km från Bogors presidentpalats. Känn dig som hemma i ett av de 131 luftkonditionerade rummen med minibar och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Water Park SKI - 1,8 km
Bogors botaniska trädgård - 2 km
Botani Square - 2,4 km
Zoologiskt museum - 2,9 km
Olivia Raffles minnesmärke - 3 km
Holländska kyrkogården - 3 km
Sempur Park - 3,1 km
Taman Kencana - 3,4 km
Bogors presidentpalats - 3,5 km
The Jungle Waterpark - 3,6 km
Kuntum Farmfield - 5,1 km
De Voyage Bogor - 5,8 km
Mount Bunder - 7,1 km
The Jungle Waterpark Bogor - 7,6 km
Gunung Geulis Country Club - 9,1 km

Närmaste flygplatser är:
Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma Intl.) - 47,7 km
Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta Intl.) - 85,6 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Detta hotell har 4 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage och kroppsbehandlingar. Här har du bland annat tillgång till utomhuspool och fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi och conciergetjänster. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Swiss Bistro, som specialiserar sig på internationell gastronomi, eller bara lata dig på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.00 till 10.00.
  • Avgift för frukostbuffé: IDR 140000 för vuxna och IDR 70000 för barn
  • Avgift för extrasäng: IDR 400000.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över Swiss-Belinn Bogor

Adress

Swiss-Belinn Bogor

Jalan Pajajaran Indah V

16143

Baranangsiang, Bogor, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.