




Casa Alexandria Guest Apartment
Kingston, Jamaica
Bekvämligheter
I Kingston-området Constant Spring ligger denna lägenhet en fem minuters bilfärd från både Constant Spring Golf Club och Parade. Denna lägenhet ligger 2,2 km från Sabina Park och 2,2 km från King’s House. Slå dig till ro i den här individuellt inredda lägenheten, som har en stor kyl med frys och en ugn i köket. Din säng har egyptiska bomullslakan och det finns även en ospecificeradbäddsoffa. Fast internetanslutning och wi-fi erbjuds gratis, och det finns även en 50-tums platt-tv med kabelkanaler för nöjes skull. Bekvämligheter som ingår är värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning sker en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Super Value Town Center - 1 km
Constant Spring Golf Club - 1,2 km
Manor Park Plaza - 2 km
Parade - 2,2 km
Sabina Park - 2,2 km
King’s House - 2,2 km
National Heroes Park - 2,2 km
Kings House - 2,9 km
Tropical Plaza - 3 km
Jamaica House - 3,1 km
Devon-huset - 3,2 km
Mandela Park - 3,5 km
Peter Tosh Museum - 3,7 km
St Andrew Parish Church - 3,7 km
Bob Marley Museum - 3,8 km
Närmaste flygplatser är:
Kingston (KIN-Norman Manley Intl.) - 22,3 km
Ocho Rios (OCJ-Ian Fleming Intl.) - 102,8 km
Rekommenderad flygplats för denna lägenhet är Kingston (KIN-Norman Manley Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och barnpassning mot en avgift. Boendet har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och utomhusgrill.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: USD 100 per vistelse
- Avgift för städning: 60.00 USD per boende och per vistelse
- Serviceavgift: 25 USD per boende per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: USD 80 per fordon (tur och retur)
- Spjälsäng (babysäng): USD 7.00 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Casa Alexandria Guest Apartment
Adress
Casa Alexandria Guest Apartment
17 Rosewell Terrace
Kingston, Jamaica
N 18.03574 E -76.79228
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.