Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 100

The Kings Head Hotel

London, England, Storbritannien

I London (Acton)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord

The Kings Head Hotel ligger i London (i området Acton), en tio minuters bilfärd från både Themsen och Kew Royal Botanic Gardens. Detta hotell ligger 5,4 km från Kensington High Street och 7,4 km från Royal Albert Hall. Känn dig som hemma i ett av de 21 luftkonditionerade rummen med minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Ealing Broadway Shopping Center - 2,3 km
Themsen - 3,2 km
Kew Royal Botanic Gardens - 3,4 km
Shepherd's Bush Empire - 3,6 km
Westfield London shoppingcenter - 4,3 km
Eventim Apollo - 4,7 km
Syon Park - 4,8 km
Kensington High Street - 5,4 km
Portobello Road Market - 6 km
Richmond Park - 6,6 km
Kensington Palace - 7 km
Olympia Conference and Exhibition Centre - 7,1 km
Kensington Gardens - 7,4 km
Royal Albert Hall - 7,4 km
Paddington Central - 7,4 km

Närmaste flygplatser är:
Heathrow Airport (LHR) - 17,8 km
London (LCY-London City) - 45,9 km
Gatwick Airport (LGW) - 85,5 km
London (LTN-Luton) - 53 km
Farnborough (FAB) - 54,2 km

Rekommenderad flygplats för The Kings Head Hotel är Heathrow Airport (LHR).

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell har även conciergetjänster, en tv i allmänt utrymme och bankettsal. Hotellets gäster har tillgång till rumsservice (under begränsade tider) och kan även köpa nåt att äta i deras snackbar/deli. Avsluta dagen med en drink på boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: GBP 100.00 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • En avgift tas ut för sen utcheckning (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över The Kings Head Hotel

Adress

The Kings Head Hotel

214 High Street, Acton

W3 9NX

London, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare