1 / 83

Citrus House Hotel

Baranangsiang, Bogor, Indonesien

I Bogor (Bogor Timur)

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 4 omdömen
Renlighet8 / 10
Komfort7 / 10
Service8 / 10
Skick7 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
TV
Telefon
Trädgård
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Citrus House Hotel placerar dig i Bogor-området Bogor Timur, med 5 minuters körväg till Botani Square och 5 minuter till Bogors botaniska trädgård. Detta hotell ligger 7,1 km från The Jungle Waterpark och 9,7 km från The Jungle Waterpark Bogor. Känn dig som hemma i ett av de 29 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. I badrummen finns dusch. På rummet finns telefon, skrivbord och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Water Park SKI - 2,1 km
Bogors botaniska trädgård - 2,5 km
Botani Square - 2,8 km
Olivia Raffles minnesmärke - 3,5 km
Zoologiskt museum - 3,7 km
Sempur Park - 3,7 km
Holländska kyrkogården - 3,8 km
Bogors presidentpalats - 4 km
Taman Kencana - 4 km
The Jungle Waterpark - 4,2 km
Kuntum Farmfield - 7,4 km
De Voyage Bogor - 8,3 km
Mount Bunder - 8,6 km
Sentul International Convention Centre - 9,2 km
The Jungle Waterpark Bogor - 9,7 km

Närmaste flygplatser är:
Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma Intl.) - 48,8 km
Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta Intl.) - 85,8 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Lokal frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: IDR 200000.0 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för lokal frukost: IDR 75000 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för tidig incheckning: IDR 150000 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: IDR 150000 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: IDR 150000.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 10 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Alkohol serveras inte här.

Karta över Citrus House Hotel

Adress

Citrus House Hotel

Jl. Kolonel Haji Ahmad Syam Katulampa

16143

Baranangsiang, Bogor, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.