Kiyomizu Gojo Sumitsugu
Higashiyama, Kyoto, Japan
Recensioner
Bekvämligheter
Denna semesterbostad placerar dig mitt i Kyoto, 6 min promenad från Kawaramachi Street och 14 min promenad från Kiyomizu-templet. Detta semesterboende ligger 1,4 km från Yasaka-helgedomen och 2,3 km från Nishiki Market. Slå dig till ro i den här individuellt inredda semesterbostaden, som har ett kylskåp och en spishäll i köket. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. Det privata badrummet med åtskilt badkar och dusch har djupt badkar och regndusch. Bekvämligheter som ingår är värdeförvaringsskåp och mikrovågsugn. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Biwasjöns kanal - 0,3 km
Kamo flod - 0,4 km
Kawaramachi Street - 0,5 km
Kenninji-templet - 0,5 km
Kyoto National Museum - 0,6 km
Sanjusangen-dos tempel - 0,8 km
Hanamikoji-gatan - 0,9 km
Minamiza-teatern - 1 km
Ookini Zaidan (teater) - 1 km
Yasui Konpiragu - 1,1 km
Pontocho Alley - 1,1 km
Hokanji-templet - 1,1 km
Shijo Street - 1,1 km
Kiyamachi Street - 1,2 km
Kiyomizu-templet - 1,2 km
Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 45,4 km
Kobe (UKB) - 79,3 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 96,9 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
Karta över Kiyomizu Gojo Sumitsugu
Adress
Kiyomizu Gojo Sumitsugu
32-14 Gojobashihigashi, 2-chome
605-0846
Higashiyama, Kyoto, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.























