OMO7 Osaka by Hoshino Resorts
Naniwa, Osaka, Japan
Recensioner
Bekvämligheter
I Osaka-området Naniwa ligger OMO7 Osaka by Hoshino Resorts, tio minuters promenad från Tsutenkaku-tornet och Nipponbashi. Detta hotell ligger 0,5 km från Spa World och 3,6 km från Orix Theater. Känn dig som hemma i ett av de 436 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dush över badkar, djupa badkar och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, skrivbord och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Imamiya Ebisu Shrine - 0,5 km
Tsutenkaku Hondori Shopping Street - 0,5 km
Tsutenkaku-tornet - 0,6 km
Tennoji Zoo - 0,6 km
Nipponbashi - 0,6 km
Spa World - 0,6 km
Tennoji-parken - 0,8 km
Osaka City Museum of Fine Art - 0,9 km
Zepp Namba Osaka music hall - 0,9 km
Namba Parks - 1,3 km
Shitennoji-templet - 1,4 km
Abeno Harukas - 1,5 km
EDION Arena Osaka - 1,6 km
Namba Yasaka Shrine - 1,6 km
Q's Mall - 1,6 km
Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 19,2 km
Kobe (UKB) - 44,7 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 53 km
Rekommenderad flygplats för OMO7 Osaka by Hoshino Resorts är Osaka (KIX-Kansai Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, shopping på boendet och gemensamt vardagsrum. En heldag av nöjen och spänning är aldrig långt bort med en kostnadsfri buss till nöjesparken. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang OMOダイニング, som specialiserar sig på lokala rätter, eller beställa snacks på deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: JPY 4000 för vuxna och JPY 2000 för barn
- Avgift för parkering under tak: JPY 2500 per natt
- Middag med värdfolket: JPY 13000
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
Karta över OMO7 Osaka by Hoshino Resorts
Adress
OMO7 Osaka by Hoshino Resorts
3-16-30 Ebisunishi, Naniwa
556-0003
Naniwa, Osaka, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.







































































