1 / 9

Aahh Bali B&B Seraya

Karangasem, Indonesien

Nära stranden

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Spa
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Tennis
Kabel- eller satellit-TV
Minibar
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Aahh Bali B&B Seraya ligger i Karangasem nära stranden, 12 min med bil från Ujung vattenpalats. Detta hotell ligger 17,9 km från Candidasa Beach och 31,2 km från Amed Beach. Känn dig som hemma i ett av de 7 luftkonditionerade rummen med kylskåp och LED-tv. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Soekasada Ujung Park - 7,1 km
Ujung vattenpalats - 9,3 km
Jasri-stranden - 10,6 km
Puri Agung Karangasem - 11,9 km
Bukit Cinta utsiktsplats - 13,9 km
Lempuyang-templet - 15 km
Pasir Putih Beach - 16,1 km
Bukit Asah Bugbug - 17,8 km
Candidasa Beach - 17,9 km
Ameds japanska skeppsvrak - 18,6 km
Lempuyang Luhur-templet - 19,7 km
Tirta Gangga - 19,9 km
Pura Candidasa - 20,6 km
Lipah-stranden - 21,9 km
Tenganan forntida by - 22,5 km

Den största flygplatsen i närheten är Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 85,4 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Här erbjuds många alternativ för fritidsaktiviteter, som bland annat utomhuspool, utomhustennisbana och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster kan snabbt och enkelt ta sig runt i området med deras kostnadsfria transport. Gäster på Aahh Bali B&B Seraya kan äta gott på Aahh Bali Bistro. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukost serveras mot en avgift. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
  • Frukostavgift: IDR 60000.00 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Aahh Bali B&B Seraya

Adress

Aahh Bali B&B Seraya

Batu Telu Beach, Seraya, Tengah

80811

Karangasem, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.