1 / 61

B&B Dimora Cirillo

Neapels stadskärna, Neapel, Italien

Nära Spaccanapoli

‌
‌

Recensioner

7.8 / 10av 32 omdömen
Renlighet8.2 / 10
Komfort8 / 10
Läge6 / 10
Faciliteter7.6 / 10
Service8.8 / 10
Skick7.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Vattenkokare
TV
Hårtork
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

B&B Dimora Cirillo placerar dig mitt i Neapel, 7 min promenad från Neapels katedral och 10 min promenad från Neapels arkeologiska nationalmuseum. Detta bed and breakfast ligger 0,9 km från Neapels undre värld och 2,3 km från San Domenico Maggiore. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Museo Madre - 0,2 km
Via dei Tribunali - 0,5 km
Neapels katedral - 0,6 km
Piazza Cavour - 0,7 km
Neapels Botaniska trädgårdar - 0,8 km
Spaccanapoli - 0,8 km
Neapels arkeologiska nationalmuseum - 0,9 km
San Lorenzo Maggiore - 0,9 km
Via San Gregorio Armeno - 0,9 km
Neapels undre värld - 0,9 km
San Gregorio Armenos kyrka - 0,9 km
Corso Umberto I - 0,9 km
Piazza Giuseppe Garibaldi - 0,9 km
Sansevero kapellmuseum - 1,2 km
Piazza Bellini - 1,2 km

Den största flygplatsen i närheten är Neapels internationella flygplats (NAP) - 8,1 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Gäster kan enkelt ta sig till lokala attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 09.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 5.50 EUR per person per natt i upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukost enligt egen beställning: EUR 5 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 20 per per natt (500 meter bort)
  • Avgift för sen incheckning: EUR 20 för incheckning mellan 21.30 och 23.30
  • Avgift för sen utcheckning: EUR 20 (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över B&B Dimora Cirillo

Adress

B&B Dimora Cirillo

via Domenico Cirillo 23

80100

Neapels stadskärna, Neapel, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.