B&B Salernoway2
Salernobukten, Italien
Recensioner
Bekvämligheter
B&B Salernoway2 ligger i Salerno nära stranden, en tio minuters bilfärd från både Salernos maritima terminal och Salerno strand. Detta bed and breakfast ligger 24,6 km från Amalfi-stranden och 18,6 km från Maiori-stranden. Känn dig som hemma i ett av de 7 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Lungomare Trieste - 0,3 km
Masuccio Salernitanos hamn - 0,5 km
Provinsens arkeologiska museum - 0,7 km
Via dei Mercanti - 0,8 km
Travelmar - Biglietteria Salerno - 0,8 km
Salerno strand - 0,8 km
Museo Pinacoteca Provinciale - 0,9 km
Virtuellt Museum för Salernos Medicinska Skola - 1 km
Museo Diocesano di Salerno - 1 km
San Giorgio-kyrkan - 1,1 km
Salernos katedral - 1,1 km
Duomo di Salerno - 1,1 km
Complesso Monumentale di San Pietro a Corte - 1,2 km
Palazzo Fruscione - 1,3 km
Forte La Carnale - 1,4 km
Närmaste flygplatser är:
Salerno (QSR-Costa d'Amalfi) - 19,7 km
Neapels internationella flygplats (NAP) - 61,6 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 4 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för flygtransfer: EUR 90.00 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Avgift för flygplatstransport per barn: EUR 30 (enkel resa), (upp till 10 år)
- Avgift för närliggande parkering: EUR 15.00 per per natt (100 meter bort)
- Husdjursavgift: EUR 15 per husdjur (varierar beroende på vistelsens längd)
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Avgift för sen incheckning: EUR 15 för incheckning mellan 22.00 och 01.00
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Karta över B&B Salernoway2
Adress
B&B Salernoway2
9 Via Alfonso Balzico
84122
Salernobukten, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.


































