1 / 100

Casa das Cegonhas

Alcacer do Sal, Portugal

På landet



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Parkering
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Minibar
Trädgård
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch

Casa das Cegonhas ligger i Alcacer do Sal, en 14 minuters bilfärd från Museu Municipal Pedro Nunes. Denna gård ligger 46,1 km från Praia da Comporta och 15,1 km från Alcacer do Sal trädgård. Känn dig som hemma i ett av de 6 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. I badrummen finns dusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Alcacer do Sal trädgård - 15,1 km
Museu Municipal Pedro Nunes - 15,3 km
Slottet Alcacer do Sal - 16,1 km
Barragem de Pego do Altar - 29,4 km
Palafita da Carrasqueiras fiskehamn - 37,1 km
Adega da H. das Barras - 38,8 km
Comportas kyrka - 40,8 km
Lagoa de Melides - 44,1 km
Praia do Carvalhal - 44,4 km
Dunas Comporta Golfbana - 44,4 km
Praia da Aberta Nova - 45 km
Praia da Comporta - 46,1 km
Praia do Pego - 47 km
Lagoa de Santo Andre-stranden - 48,6 km
Safari Badoca-parken - 48,7 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig på begäran), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till fritidsnöjen som utomhuspool och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, bröllopstjänster och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Gäster kan enkelt ta sig till närliggande attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 09.00 till 11.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: EUR 10.00 per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 15 för vuxna och EUR 7.5 för barn
  • Avgift för husdjur: EUR 20 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över Casa das Cegonhas

Adress

Casa das Cegonhas

Herdade de Porches, Vale de Guiso

7580-087

Alcacer do Sal, Portugal

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.