1 / 46

Sadaf Hotel

Al Rigga, Dubai, United Arab Emirates

I Dubai (Deira)

‌
‌

Recensioner

7 / 10av 2 omdömen

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
TV
Säkerhetsbox
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord

Sadaf Hotel ligger i Dubai (i området Deira), en kvarts bilfärd från både Dubai Cruise Terminal och Guldmarknaden. Detta hotell ligger 12,3 km från Dubai Mall och 12,6 km från Burj Khalifa. Känn dig som hemma i ett av de 50 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Med gratis wi-fi håller du dig uppkopplad. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Fiskrondellen - 0,3 km
Al Ghurair Centre - 0,5 km
Palm Islands - 0,8 km
Reef Mall - 1 km
Dubai Creek - 1,1 km
Naif Souq - 1,3 km
Deira Twin Towers shoppingcenter - 1,3 km
Perfume Souq - 1,8 km
Kryddmarknad - 1,9 km
Guldmarknaden - 2 km
Deira Spice Souq - 2 km
Deira Clocktower - 2,1 km
Textilmarknad - 2,9 km
Hindi Lane - 2,9 km
Creek Park - 3 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 6,1 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 67,2 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 28,8 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Skäm bort dig själv med massage eller passa på att dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Boendet har även en frisersalong och shopping på boendet. Detta hotell har 2 restauranger med bra mat om du inte bara vill stanna på rummet och njuta av rumsservice dygnet runt. På deras kafé serveras enklare måltider.Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07:00 till 10:00. Detta boende är stängt från 30 mars till 31 december. Detta boende kommer att vara stängt mellan 30 mars 2022 och 29 februari 2024 för renoveringar och kommer att återuppta verksamheten när dessa är slutförda (slutdatum kan komma att ändras).  

Du ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: AED 20 för vuxna och AED 20 för barn (ungefärliga priser)
  • Avgift för flygtransfer: AED 120 per person (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen (max enheter: 1).
  • Boendet bekräftar att man infört åtgärder som utökad rengöring och gästers säkerhet.
  • Boendet rengörs med desinfektionsmedel.
  • Gäster får tillgång till personlig skyddsutrustning, som ansiktsmasker och handskar.
  • Social distansering tillämpas; boendets personal använder personlig skyddsutrustning; gäster får handrengöringsmedel.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
  • Varje gästrum står tomt i minst 48 timmar mellan bokningar.

Karta över Sadaf Hotel

Adress

Sadaf Hotel

2nd Street/ Omar Bin Al Khattab ROAD

172788

Al Rigga, Dubai, United Arab Emirates

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.