1 / 48

HOTEL G7 - Adults Only

Kabukicho, Tokyo, Japan

I Tokyo (Shinjuku)

‌
‌

Recensioner

7 / 10av 10 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort8 / 10
Faciliteter6.4 / 10
Service8.4 / 10
Skick6.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Telefon
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna

HOTEL G7 - Adults Only ligger i Tokyo (i området Shinjuku), fem minuter med bil från både Shinjuku Gyoen nationalpark och MUFG-stadion. Detta kärlekshotell ligger 4,9 km från Shibuya Crossing och 5 km från Kejserliga palatset. Känn dig som hemma i ett av de 33 individuellt inredda rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med badkar och dusch, bubbelbadkar och regndusch. På rummet finns telefon, kaffe- och tebryggare och mörkläggningsgardiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Okubo Park - 0,5 km
Isetan Shinjuku (varuhus) - 0,8 km
Shinjuku Isetan - 0,8 km
Omoide Yokocho - 0,9 km
Shinjuku Gyoen nationalpark - 1 km
Tokyo turistinformationcenter - 1,4 km
Tokyos regeringsbyggnad - 1,7 km
Shinjuku Central Park - 1,9 km
Wasedauniversitetet - 2,2 km
Tokyo Metropolitan Gymnasium - 2,4 km
MUFG-stadion - 2,6 km
Tokyo Opera City Concert Hall - 2,9 km
Trädgården Chinzan-so - 2,9 km
Meiji Jingu-helgedomen - 2,9 km
Takeshita Street - 3,1 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 29,1 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 83,4 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Detta hotell rökfria detta hotell byggdes 1995.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: JPY 10000 per natt
  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Gäster under 20 år är inte tillåtna på det här boendet, som endast är avsett för vuxna.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över HOTEL G7 - Adults Only

Adress

HOTEL G7 - Adults Only

2-5-5 Kabukicho

160-0021

Kabukicho, Tokyo, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.