1 / 13

The CALM Hotel Tokyo - Adults Only

Higashigotanda, Tokyo, Japan

I Tokyo (Shinagawa)

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord

The CALM Hotel Tokyo - Adults Only ligger i Tokyo (i området Shinagawa), fem minuter med bil från både Tokyo Bay och Roppongi Hills. Detta kärlekshotell ligger 4,7 km från Tokyo Tower och 6,8 km från Shibuya Crossing. Känn dig som hemma i ett av de 18 luftkonditionerade rummen med mikrovågsugn och minibar. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, skrivbord och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Meiji Gakuin University - 1,3 km
Happoens trädgård - 1,5 km
Sengakuji-templet - 1,6 km
Tokyo Bay - 3 km
Keio-universitetet - 3 km
Shiba Park - 4 km
Tokyo Tower - 4,4 km
Roppongi Hills - 4,4 km
Tokyo City View - 4,5 km
Regnbågsbron - 4,6 km
TeamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM - 4,7 km
Shibuya Scramble Square - 4,8 km
Shibuya Sky - 4,8 km
Ohi Racecourse - 4,9 km
Tokyo Midtown - 4,9 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 13,6 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 78,9 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och varuautomat. Här har du tillgång till karaoke, gratis wi-fi och varuautomat. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice. Här erbjuds en gratis engelsk frukost dagligen mellan 06.00 och 09.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Gäster under 18 år är inte tillåtna på det här boendet, som endast är avsett för vuxna.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.

Karta över The CALM Hotel Tokyo - Adults Only

Adress

The CALM Hotel Tokyo - Adults Only

1-23-1 Higashi Gotanda

141-0022

Higashigotanda, Tokyo, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.