Anantara Al Sahel Villa Resort
Sir Bani Yas, Förenade arabemiraten
Recensioner
Bekvämligheter
Anantara Al Sahel Villa Resort ligger i Sir Bani Yas och placerar dig 2,5 km från Sir Bani Yas strand och 15,1 km från Sir Bani Yas kaj. Skäm bort dig och bo i ett av 30 rum med privata pooler och LCD-tv. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sir Bani Yas strand - 2,3 km
Sir Bani Yas kaj - 15,1 km
Anantara Al Sahel Villa Resort rekommenderar att du använder flygplatsen Abu Dhabi (AUH-Abu Dhabi Intl.) - 269,6 km
Gäster har tillgång till bland annat internet (avgift tillkommer), limousine- och taxibokning och gratis dagstidningar i lobbyn. På denna sportstuga erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Upptäck den lokala naturen på en safari och få tillgång till utomhuspool och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Savannah, deras steakhouse med loungebar, specialiserar sig på afrikanska köket och ståtar med utsikt över trädgården. Du kan även ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 2026 AED
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 825 AED (från 6 till 11 år)
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: AED 130 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för fast internetanslutning på rummet: AED 100 per natt (avgiften kan variera)
- Avgift för fast internetanslutning i allmänna utrymmen: AED 100 per natt (avgiften kan variera)
- Avgift för flygtransfer: AED 1020 per fordon (enkel resa)
- Avgift för sen incheckning mellan 12.30 och 18.00
- Avgift för städning: AED 20.00 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
Karta över Anantara Al Sahel Villa Resort
Adress
Anantara Al Sahel Villa Resort
Al Ruwais
12452
Sir Bani Yas, Förenade arabemiraten
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.




























































