1 / 45

Hotel Diego De Almagro Puerto Montt

Puerto Montt, Chile

Nära Antonio Felmer-museet



Bekvämligheter

Bar
Internet
Parkering
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

I Puerto Montt hittar du Hotel Diego De Almagro Puerto Montt en kvarts promenad från Antonio Felmer-museet och Mall Paseo Costanera. Detta hotell ligger 1 km från Casa del Arte Diego Rivera och 1,3 km från Paseo del Mars köpcenter. Känn dig som hemma i ett av de 171 rummen med minibarer och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar/dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Antonio Felmer-museet - 0,8 km
Mall Paseo Costanera - 0,8 km
Casa del Arte Diego Rivera - 0,9 km
Katedral kyrka - 1 km
Puerto Montts katedral - 1 km
Colonizacion Alemana-monumentet - 1 km
Plaza de Armas - 1 km
Kaj - 1,2 km
Paseo del Mars köpcenter - 1,3 km
Juan Pablo II Museum - 2 km
Angelmos fiskmarknad - 3,2 km
Puntilla Tenglo Beach - 3,3 km
Angelmó gatustånd - 3,3 km
Playa Pelluco - 3,6 km
Parque Aiken del Sur - 5 km

Hotel Diego De Almagro Puerto Montt rekommenderar att du använder flygplatsen Puerto Montt (PMC-Tepual) - 17,3 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Detta hotell har 7 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till fitnesscenter, gratis wi-fi och bankettsal. Hotellets gäster kan äta middag på Llanquihue eller beställa snacks på deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: chilensk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %).

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Ett barn, 8 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.

Karta över Hotel Diego De Almagro Puerto Montt

Adress

Hotel Diego De Almagro Puerto Montt

Ejército 516

5501882

Puerto Montt, Chile

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.