Marina Metro Hotel
St. Helier, Kanalöarna, Storbritannien
Recensioner
Bekvämligheter
Marina Metro Hotel ligger i St. Helier, en kvarts promenad från både King Street och St. Helier Central Market. Detta hotell ligger 1,5 km från Port of Jersey och 1,6 km från Elizabeth Castle. Känn dig som hemma i ett av de 34 rummen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Havre des Pas - 0,1 km
Howard Davis Park - 0,6 km
Jersey Museum and Art Gallery - 1 km
Liberation Square - 1 km
King Street - 1,1 km
Sjöfartsmuseum & ockupationstapetgalleri - 1,2 km
St. Helier Central Market - 1,2 km
Jersey Arts Centre - 1,3 km
Port of Jersey - 1,5 km
AquaSplash - 1,5 km
St. Heliers stadshus - 1,5 km
Cineworld Jersey - 1,6 km
Elizabeth Castle - 1,6 km
Ayush Wellness Spa - 1,7 km
Jersey Opera House - 1,9 km
Närmaste flygplatser är:
Jersey (JER) - 8,7 km
Guernsey (GCI) - 59 km
Rekommenderad flygplats för Marina Metro Hotel är Jersey (JER).
Gäster har tillgång till bland annat dator, flerspråkig personal och bagageförvaring. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och bröllopstjänster. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukost serveras mot en avgift.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på julafton (24 december) per vuxen: 110.0 GBP
- Avgift per barn för galamiddag på julafton (24 december): 70.0 GBP
- Galamiddag på juldagen (25 december) per vuxen: 110.0 GBP
- Avgift per barn för galamiddag på juldagen (25 december): 70.0 GBP
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 110.0 GBP
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 70.0 GBP
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Frukostavgift: GBP 10.0–18.0 per person (ungefärligt pris)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över Marina Metro Hotel
Adress
Marina Metro Hotel
The Promenade
JE2 4UQ
St. Helier, Kanalöarna, Storbritannien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.














































