1 / 54

Sanur Agung Hotel

Sanur, Denpasar, Indonesien

I Denpasar (Sanur)

‌
‌

Recensioner

6.2 / 10av 63 omdömen
Renlighet6 / 10
Komfort5.8 / 10
Läge4.8 / 10
Faciliteter6 / 10
Service7 / 10
Skick5.6 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Parkering
Barnpool
TV
Telefon
Solstolar
Hårtork
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Sanur Agung Hotel ligger i Denpasar (i området Sanur), en kvarts bilfärd från både Sanur Beach och Kuta Beach. Detta hotell ligger 13,3 km från Legians strand och 14,1 km från Seminyak-torget. Känn dig som hemma i ett av de 42 luftkonditionerade rummen med kylskåp. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sanur hamn - 0,6 km
Sanur Marina - 0,7 km
Matahari Terbits strand - 1,6 km
Sanur Night Market - 1,7 km
Sindhu Beach - 2,2 km
Sanur Beach - 2,2 km
Demokratiska republiken Östtimors generalkonsulat - 2,5 km
Semawang Beach - 4,3 km
Mertasari Beach - 4,6 km
RS Bali Mandara - 4,7 km
Gatot Subroto - 4,7 km
Bali Museum - 6,6 km
Torget Puputan Badung - 7 km
Badungs marknad - 7,8 km
Benoa hamnen - 12,1 km

Sanur Agung Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 18,3 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till utomhuspool och kan njuta av terrassen. Detta hotell i medelhavsstil har även gratis wi-fi och bröllopstjänster. Du kan äta gott och beundra utsikten över poolen på Matahari Terbit Beach, en restaurang som specialiserar sig på lokala rätter, eller ta det lugnt på rummet med rumsservice. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över Sanur Agung Hotel

Adress

Sanur Agung Hotel

Jl. By Pass Ngurah Rai No. 174

80361

Sanur, Denpasar, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.