1 / 34

Toyoko Inn Miyazaki Chuo-dori

Miyazaki, Japan

Nära Miyazaki Prefectoral Office

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 336 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort8 / 10
Läge10 / 10
Faciliteter8 / 10
Service8 / 10
Skick7.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
TV
Säkerhetsbox
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

I Miyazaki ligger Toyoko Inn Miyazaki Chuo-dori, en tio minuters bilfärd från både Aeon Mall Miyazaki och Tom Watson Golf Course. Detta hotell ligger 8,7 km från Phoenix Seagaia Resort och 10 km från Phoenix Country Club. Känn dig som hemma i ett av de 139 luftkonditionerade rummen med kylskåp och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar/dusch, tofflor och toaletter med elektronisk bidé. På rummet finns vattenkokare och skrivbordsstolar. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Miyazaki Prefectoral Office - 1 km
Miyazaki City Tourist Information Center - 1,3 km
Miyazaki Science Centre - 1,8 km
Tachibana Park - 1,9 km
Prefekturen Miyazakis konstmuseum - 2,3 km
Miyazakiken Gokoku Shrine - 2,8 km
Miyazakis helgongrav - 2,8 km
Prefekturen Miyazakis naturhistoriska museum - 3,3 km
Aeon Mall Miyazaki - 3,7 km
Heiwadai-parken - 4,3 km
Miyazaki Waterfront Park - 5,7 km
Miyazaki museum för historia och kultur - 7,4 km
Ivy Stadium - 7,5 km
Tom Watson Golf Course - 7,7 km
Florante Miyazaki - 7,9 km

Den största flygplatsen i närheten är Miyazaki (KMI) - 10,1 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och varuautomat. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 06.30 och 09.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 200.00 JPY per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Parkeringsavgift: JPY 1000 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över Toyoko Inn Miyazaki Chuo-dori

Adress

Toyoko Inn Miyazaki Chuo-dori

4-14, Chuo-dori

880-0002

Miyazaki, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.