Osaka Garden Palace
Yodogawa, Japan
Recensioner
Bekvämligheter
I Osaka-området Yodogawa ligger Osaka Garden Palace, en tio minuters bilfärd från både Dotonbori och Umeda Sky Building. Detta hotell ligger 8,2 km från Osaka slott och 9,1 km från Kyocera Dome Osaka. Känn dig som hemma i ett av de 290 luftkonditionerade rummen med kylskåp och platt-tv. Gratis fast internet gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, skrivbord och gratis tepåsar/snabbkaffe. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Umeda Arts Theater - 3,7 km
Kuchu Teien Observatory - 4 km
Umeda Sky Building - 4 km
NU Chayamachi-shoppingcentret - 4 km
Grand Front Osaka Mall - 4,1 km
HEP Five Shopping Mall - 4,2 km
Tenjimbashi-Suji Shopping Street - 4,2 km
Osaka Museum of Housing and Living - 4,3 km
Hankyu Umeda-varuhuset - 4,4 km
Osaka Station City - 4,4 km
LUCUA Osaka - 4,5 km
Hanshin-varuhuset - 4,6 km
Pokemon Centre Osaka - 4,6 km
Herbis Plaza - 4,9 km
Kids Plaza Osaka (museum för barn) - 4,9 km
Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 10,5 km
Kobe (UKB) - 41,3 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 57,6 km
Rekommenderad flygplats för Osaka Garden Palace är Osaka (KIX-Kansai Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat dator, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Hämtning vid järnvägsstationen erbjuds avgiftsfritt och parkering (avgift tillkommer) är tillgänglig på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, bröllopstjänster och bankettsal. Låt väl smaka på Season, en av de 2 restauranger detta hotell erbjuder. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 09.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: JPY 1900 för vuxna och JPY 800 för barn
- Parkeringsavgift: JPY 1000 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
Karta över Osaka Garden Palace
Adress
Osaka Garden Palace
1-3-35 Nishi-Miyahara
532-0004
Yodogawa, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

























