1 / 51

Hotel NEO+ Penang by ASTON

Centrala George Town, George Town, Malaysia

Nära KOMTAR

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 976 omdömen
Renlighet8.2 / 10
Komfort8.2 / 10
Läge8.6 / 10
Faciliteter8 / 10
Service8 / 10
Skick8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

När du bor på Hotel NEO+ Penang by ASTON i centrala George Town är du endast en kort promenad från Hin Bus Depot Art Centre och KOMTAR. Detta hotell ligger 0,9 km från Chit Tiau Lor Ban San. Känn dig som hemma i ett av de 196 luftkonditionerade rummen med minibar och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hin Bus Depot Art Centre - 0,2 km
KOMTAR - 0,2 km
1st Avenue Mall - 0,4 km
Pranging shoppingcenter - 0,5 km
The Top at Komatar - 0,5 km
Kidland Penang - 0,6 km
Chit Tiau Lor Ban San - 0,6 km
Pasar Chowrasta - 1 km
New World Park - 1,1 km
Georgetown UNESCO:s historiska plats - 1,1 km
Armeniska gatan - 1,2 km
Cannon Street - 1,4 km
Cheong Fatt Tze Mansion - 1,5 km
Kapitan Kelings moské - 1,5 km
Loo Pun Hong - 1,5 km

Den största flygplatsen i närheten är Penang (PEN-Penang Intl.) - 17,2 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här finns bland annat tillgång till utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Hotellets gäster kan avnjuta en middag på Lemongrass, beställa snacks på deras kafé eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.00 MYR per boende per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: MYR 31.80 för vuxna och MYR 16 för barn
  • Avgift för extrasäng: MYR 90.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.

Karta över Hotel NEO+ Penang by ASTON

Adress

Hotel NEO+ Penang by ASTON

68 Jalan Gurdwara

10300

Centrala George Town, George Town, Malaysia

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.