São Jorge Apartments Suítes
Alfama, Lissabon, Portugal
Recensioner
Bekvämligheter
São Jorge Apartments Suítes placerar dig mitt i Lissabon, med tio minuters promenadväg till Castelo de São Jorge och Praça do Rossio. Denna lägenhet ligger 1,7 km från Elevador de Santa Justa och 1,8 km från Lisbon-katedralen (Se). Känn dig som hemma i ett av de 7 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Sängen har Select Comfort-madrass och duntäcken. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 40-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Martim Moniz-torget - 0,2 km
Sao Joses sjukhus - 0,2 km
Avenida Almirante Reis - 0,4 km
Castelo de São Jorge - 0,4 km
Praça da Figueira - 0,5 km
Rua das Portas de Santo Antão - 0,6 km
Staty av Dom Pedro IV - 0,6 km
Portas do Sols utsiktsplats - 0,7 km
Teatro Nacional D. Maria II - 0,7 km
Praça do Rossio - 0,7 km
Rua Augusta - 0,7 km
São Vicente de Foras kloster - 0,7 km
Miradouro de Santa Luzia - 0,8 km
Coliseu dos Recreios - 0,8 km
Elevador de Santa Justa - 0,9 km
Närmaste flygplatser är:
Lissabon (LIS-Humberto Delgado) - 6,4 km
Cascais (CAT) - 22,5 km
Rekommenderad flygplats för São Jorge Apartments Suítes är Lissabon (LIS-Humberto Delgado).
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Boendet har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, cykelparkering och laddningsstation för elcykel. Boendets strandbuss (avgift tillkommer) tar dig till stranden snabbt och enkelt. São Jorge Apartments Suítes har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Frukost serveras dagligen mot en avgift.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 4.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 15 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Avgift för parkering under tak: EUR 18 per dag
- Avgift för husdjur: EUR 15 per boende per vistelse
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: EUR 15.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Upp till 2 barn per registrerad vuxen bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum, om barnen är 7 år eller yngre och inga extrasängar används.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över São Jorge Apartments Suítes
Adress
São Jorge Apartments Suítes
Rua do Terreirinho 62
1100-295
Alfama, Lissabon, Portugal
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.



































































































