1 / 79

Villa Bukit Segara

Bunutan, Indonesien

Nära Lipah Beach



Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
Barnpool
Säkerhetsbox
Telefon
Hårtork
Trädgård
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

I Karangasem ligger Villa Bukit Segara på stranden, en fem minuters promenad från både Lesser Sunda Islands och Lipah Beach. Detta pensionat vid stranden ligger 2,4 km från Jemeluk Viewpoint och 2,5 km från Jemeluk Beach. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis internet/wi-fi erbjuds. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lesser Sunda Islands - 0,1 km
Lipah Beach - 0,4 km
Jemeluk Viewpoint - 2,4 km
Jemeluk Beach - 2,5 km
Amed Beach - 2,8 km
Ameds japanska skeppsvrak - 3,7 km
Amed - 5,2 km
Lempuyang Luhur-templet - 11,6 km
Tulamben strand - 14,3 km
Pura Dalem Desa Adat Batudawa - 15,8 km
USS Liberty Shipwreck - 16,7 km
Pura Lempuyang Luhur - 18,3 km
Water Palace of Tirtagangga - 19,7 km
Segara Temple - 20,2 km
Boga Wreck - 20,3 km

Villa Bukit Segara rekommenderar att du använder flygplatsen Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 102,1 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, kemtvätt/tvättjänster och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig på begäran), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Detta pensionat har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta lunch och middag på pensionatets restaurang Bukit Segara Resto, som specialiserar sig på internationell gastronomi, eller bara lata dig på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
  • Avgift för flygtransfer: IDR 750000 per fordon (tur och retur)
  • Avgift för extrasäng: IDR 375000 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Villa Bukit Segara

Adress

Villa Bukit Segara

Bunutan Raya Street

80852

Bunutan, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.