1 / 10

The Duxford Hotel - Cambridge South M11 Jct 10

Cambridge, England, Storbritannien

Nära Imperial War Museum Duxford



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Vattenkokare
TV
Husdjur tillåtna
Hårtork
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig
Hållbar

The Duxford Hotel - Cambridge South M11 Jct 10 ligger i Cambridge, en kvarts bilfärd från både Imperial War Museum Duxford och Addenbrooke's Hospital. Detta hotell ligger 11,9 km från Audley End House och 15,2 km från University of Cambridge. Känn dig som hemma i ett av de 73 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Imperial War Museum Duxford - 3,1 km
Sawston Hall - 3,2 km
Chilford Hall Vineyard - 9,4 km
Wandlebury Country Park - 10,1 km
RSPB Fowlmere Nature Reserve - 10,4 km
Addenbrooke's Hospital - 10,7 km
Bridge End Gardens - 11,2 km
Fry Art Gallery - 11,3 km
Market Square - 11,7 km
Gog Magog Golf Club - 11,7 km
The Common - 11,8 km
Audley End House - 11,9 km
Saffron Walden Museum - 12,1 km
Old Sun Inn - 12,1 km
Walden Castle Keep - 12,1 km

Närmaste flygplatser är:
Cambridge (CBG) - 19,7 km
London (STN-Stansted) - 33,9 km
London (LTN-Luton) - 58,6 km

Rekommenderad flygplats för The Duxford Hotel - Cambridge South M11 Jct 10 är London (STN-Stansted).

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Planerar du ett event i Cambridge? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 24 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. The Duxford Hotel - Cambridge South M11 Jct 10 har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Engelsk frukost serveras på vardagar mellan 06.00 och 09.30 och på helger mellan 07.00 och 11.00 mot en avgift. LOCALIZE
  • Avgift för engelsk frukost: GBP 10.00 per person (ungefärligt pris)
  • Parkeringsavgift: GBP 10.00 per dag
  • Avgift för husdjur: GBP 20 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Upp till 2 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över The Duxford Hotel - Cambridge South M11 Jct 10

Adress

The Duxford Hotel - Cambridge South M11 Jct 10

42 Station Road E

CB22 4NL

Cambridge, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.