1 / 22

HOTEL LiVEMAX KOBESANNOMIYA

Centrala Kobe, Japan

I Kobe (Centrala Kobe)

‌
‌

Recensioner

7.4 / 10av 140 omdömen
Renlighet7.2 / 10
Komfort7.4 / 10
Faciliteter7.8 / 10
Service7.4 / 10
Skick7.2 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
TV
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

HOTEL LiVEMAX KOBESANNOMIYA ligger i Kobe (i området Centrala Kobe), fem minuter med bil från både Meriken-parken och Kobe Harborland. Detta hotell ligger 21 km från Arima Onsen och 3,2 km från Kobe Anpanman Children's Museum & Mall. Känn dig som hemma i ett av de 65 luftkonditionerade rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis fast internetanslutning och wi-fi håller dig uppkopplad, och underhållning erbjuds i form av en platt-tv. Privat badrum med badkar/dusch, hårtorkar och toaletter med elektronisk bidé. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Space 11 Darvish Museum - 0,6 km
Kitano Ijinkan gata - 0,6 km
Shin-Kobe Ropeway - 0,7 km
Kobe Mosque - 0,9 km
Kobe International House - 0,9 km
Ikuta Shrine - 1 km
Takenaka Carpentry Tools Museum - 1 km
Shin-Kobe Trail - 1,1 km
Kobe City Hall - 1,3 km
Sannomiya Shrine - 1,4 km
Higashi Yuenchi Park - 1,4 km
Motomachi Shopping Street - 1,5 km
Kobe Eiko Church - 1,5 km
Hyogoken Kokan - 1,6 km
Kobe City Museum - 1,6 km

Närmaste flygplatser är:
Kobe (UKB) - 9,4 km
Osaka (ITM-Itami) - 43,8 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 70,2 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt) och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Detta hotell erbjuder särskilda platser för rökning. När hungern gör sig påmind kan du äta något på hotellets kafé.
  • Parkeringsavgift: JPY 1200 per natt
  • Avgift för närliggande parkering: JPY 1200 per per natt (30 meter bort, öppen 08.00 till 22.00)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över HOTEL LiVEMAX KOBESANNOMIYA

Adress

HOTEL LiVEMAX KOBESANNOMIYA

2-1-16 Nunobikicho

651-0097

Centrala Kobe, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.