1 / 30

Langit-Langi Hotel @ KLIA/KLIA2

Dengkil, Malaysia

Nära Paya Indah våtmarker

‌
‌

Recensioner

7.8 / 10av 34 omdömen
Renlighet8.2 / 10
Komfort6.4 / 10
Faciliteter8.8 / 10
Service8.2 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
TV
Kabel- eller satellit-TV
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Langit-Langi Hotel @ KLIA/KLIA2 ligger i Dengkil, en femton minuters bilfärd från både Mitsui Outlet Park Klia Sepang och UiTM Kampus Dengkil. Detta hotell ligger 19,8 km från Sepang International Circuit och 2,1 km från Paya Indah våtmarker. Känn dig som hemma i ett av de 35 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

UiTM Kampus Dengkil - 1,6 km
Paya Indah våtmarker - 2,1 km
Putrajaya Challenge Park - 3,5 km
Taman Selatan - 3,6 km
Putrajayasjön - 4,9 km
Putrajayas internationella kongresscenter - 5,8 km
Xiamen University Malaysia - 6 km
Seri Gemilang Bridge - 6,3 km
Paya Indah Wetlands - 7,3 km
Palace of Justice - 8,9 km
Tuanku Mizan Zainal Abidin moské - 9,1 km
DPULZE shoppingcenter - 9,4 km
Millenniummonumentet - 9,5 km
Taman Wawasan - 9,7 km
Finansministeriet i Putrajaya - 10,2 km

Närmaste flygplatser är:
Kuala Lumpur International Airport (KUL) - 18,7 km
Subang (SZB-Sultan Abdul Aziz Shah) - 42,1 km

Rekommenderad flygplats för Langit-Langi Hotel @ KLIA/KLIA2 är Kuala Lumpur International Airport (KUL).

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: MYR 50 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: MYR 40 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för parkering utan tak: MYR 3.00 per dag
  • Avgift för sen utcheckning: MYR 60 (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Langit-Langi Hotel @ KLIA/KLIA2

Adress

Langit-Langi Hotel @ KLIA/KLIA2

No 7a,7b,7c, Jalan Deluxe

43800

Dengkil, Malaysia

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.