Element by Marriott Me’aisam, Dubai
Dubai Production City, Dubai, United Arab Emirates
Recensioner
Bekvämligheter
I Dubai-området Dubai Production City ligger Element by Marriott Me’aisam, Dubai en kvarts bilfärd från både Ski Dubai och Mall of the Emirates. Detta hotell med golfbana ligger 14,1 km från Global Village och 14,3 km från Marina Beach. Känn dig som hemma i ett av de 168 rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 49-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum har bubbelbadkar och regndusch. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Dubai International Cricket Stadium - 3,7 km
Dubai Autodrome - 4,6 km
Circle Mall - 6,7 km
Dubai Science Park - 7,8 km
Dubailand - 8,1 km
Dubai Miracle Garden - 9,4 km
Arabian Ranches Golf Club - 9,8 km
Dubai Butterfly Garden - 10 km
Al Barsha Pond Park - 10,5 km
Trump International Golf Club, Dubai - 10,7 km
Uptown Dubai - 10,8 km
Jebel Ali Race Course - 11,4 km
Ibn Battuta shoppingcenter - 12 km
Fatima Abdullah Mohammed Rasheeds moské - 12,1 km
Dubai Hills Mall - 12,2 km
Närmaste flygplatser är:
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 33,1 km
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 33,4 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 55,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för extrasäng: AED 100.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokning krävs för golftider, massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomst. Kontaktuppgifter finns på bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Bil behövs inte för transport till och från detta boende.
Karta över Element by Marriott Me’aisam, Dubai
Adress
Element by Marriott Me’aisam, Dubai
Dubai Production City
Dubai Production City, Dubai, United Arab Emirates
N 25.035662 E 55.199883
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.


























