1 / 30

The Picture House Apartments

Everton, Liverpool, England, Storbritannien

I Liverpool (Everton)

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 43 omdömen
Renlighet7.6 / 10
Komfort8.2 / 10
Faciliteter8.4 / 10
Service8.6 / 10
Skick8 / 10

Bekvämligheter

Internet
Tvättmaskin
Parkering
Vattenkokare
TV
Ugn
Brödrost
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Torktumlare

The Picture House Apartments ligger i Liverpool (i området Everton), fem minuter med bil från både Anfield Stadium och Liverpool ONE. Denna lägenhet ligger 2,9 km från Royal Albert Dock och 24,9 km från Cheshire Oaks Designer Outlet. Känn dig som hemma i ett av de 20 rummen som har kök med kylskåp och ugn. En platt-tv med premium-kanaler erbjuds, och gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns mikrovågsugnar och vattenkokare. Städning erbjuds en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Liverpool Hope University - 1,6 km
World Museum Liverpool - 1,7 km
Walker Art Gallery - 1,7 km
Stanley Dock Tobacco Warehouse - 1,7 km
O2 Academy - 1,8 km
Liverpool Empire Theatre - 1,8 km
Liverpools stadsbibliotek - 1,8 km
St. George's Hall - 1,9 km
University of Liverpool - 2 km
Royal Court Theatre - 2 km
Royal Liverpool University Hospital - 2 km
Hill Dickinson Stadium - 2 km
Liverpool Playhouse - 2,1 km
St John's Beacon - 2,2 km
Liverpools stadshus - 2,2 km

Närmaste flygplatser är:
Liverpool (LPL-John Lennon) - 15,6 km
Chester (CEG-Hawarden) - 54,4 km
Manchester Airport (MAN) - 59 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En skadedeposition på GBP 400 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för sen utcheckning: GBP 20 (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över The Picture House Apartments

Adress

The Picture House Apartments

322 Scotland Rd

L5 5AE

Everton, Liverpool, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.