




The Pillars Hotel & Club
Fort Lauderdale, Florida, USA
Bekvämligheter
The Pillars Hotel & Club ligger i Fort Lauderdale (i området East Fort Lauderdale), en 4 minuters promenad från Fort Lauderdale Beach och 9 minuter från Las Olas Beach. Detta hotell i lyxstil ligger 2,6 km från Las Olas Boulevard och 10 km från Port Everglades. Känn dig som hemma i ett av de 18 individuellt inredda rummen med espressobryggare och LED-tv. Sängen har bäddmadrass, duntäcken och italienska Frette-lakan. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Badrum med dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sebastian Street Beach - 0,3 km
Fort Lauderdale Beach - 0,3 km
The Gallery at Beach Place - 0,4 km
City of Fort Lauderdale Las Olas Marina - 0,6 km
Las Olas Beach - 0,7 km
International Swimming Hall of Fame - 0,9 km
Bahia Mar Shopping Center - 1 km
Fort Lauderdale Beach Park - 1,2 km
Bonnet House Museum and Gardens - 1,2 km
Bahia Mar Marina - 1,3 km
Jungle Queen Riverboat - 1,6 km
Hugh Taylor Birch State Park - 2,1 km
Fort Lauderdale Dog Beach - 2,1 km
Las Olas Boulevard - 2,4 km
The Galleria at Fort Lauderdale - 2,8 km
Närmaste flygplatser är:
Hollywood International Airport (FLL) - 10,7 km
Boca Raton, FL (BCT) - 38,1 km
Miami, FL (OPF-Opa Locka Executive) - 39,3 km
Miami, Florida (MPB-Public Seaplane Base) - 49,6 km
Miami International Airport (MIA) - 51,9 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: USD 100.00 per dag
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukost enligt egen beställning: USD 15–25 per person (ungefärligt pris)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Ingen avgift tas ut för barn som är 17 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över The Pillars Hotel & Club
Adress
The Pillars Hotel & Club
111 North Birch Road
33304
Fort Lauderdale, Florida, USA
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.