Leeu House
Franschhoeks vinområde, Franschhoek, Sydafrika
Recensioner
Bekvämligheter
Leeu House ligger i hjärtat av Franschhoek, ett stenkast från Huguenot Memorial Museum och 3 min promenad från Sénéchal-Senekal Art Gallery. Detta hotell i lyxstil ligger 0,4 km från Franschhoek Town Hall och 0,5 km från Franschhoek Art House. Skäm bort dig och bo i ett av 12 rum med golvvärme och plasma-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Huguenot Memorial Museum - 0,3 km
Sénéchal-Senekal Art Gallery - 0,3 km
Franschhoek Town Hall - 0,4 km
Franschhoek Art House - 0,5 km
Dutch Reformed Church - 0,5 km
Huguenot-monumentet - 0,9 km
Mont Rochelle Wine Estate - 1,1 km
Franschhoek Wine Tram - 1,1 km
Cape Floral Region Protected Areas - 1,9 km
Leopard's Leap Winery - 5,6 km
La Motte Estate - 6,2 km
Mont Rochelle naturreservat - 7,5 km
Franschhoek Pass - 9 km
Boschendal Estate - 9,2 km
Anthonij Rupert Wine Farm - 10,5 km
Leeu House rekommenderar att du använder flygplatsen Kapstaden (CPT-Cape Town Intl.) - 74,3 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och gratis parkeringsservice finns på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en eldstad i lobbyn. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.00 och 11.00. Gradering tillhandahålls av Tourism Grading Council of South Africa (TGCSA) – Sydafrikas officiella organisation för kvalitetsgraderingar.- Avgift för flygtransfer: ZAR 2200 per fordon (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Barn som är 17 år och yngre är inte tillåtna.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Leeu House
Adress
Leeu House
12 Huguenot Road
7690
Franschhoeks vinområde, Franschhoek, Sydafrika
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.























































