Conjunto Rural Las Rosas
Frigiliana, Spanien
Recensioner
Bekvämligheter
Conjunto Rural Las Rosas ligger i Frigiliana vid havet, en kvart med bil från både Balcon de Europa och Playa de Burriana. Detta lägenhetshotell ligger 25,3 km från Almunecar Beach och 2,4 km från Sierras de Tejeda, Almijara och Alhama. Känn dig som hemma i ett av de 9 rummen som har kök med stor kyl/frys och mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad och på rummet har du även kabel-tv och dvd-spelare. På rummet finns separata sittutrymmen och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sierras de Tejeda, Almijara och Alhama - 2,4 km
Museo Arqueológico de Frigiliana - 2,9 km
Grevarna av Frigilianas palats - 3 km
Castillo de Lizar - 3,3 km
San Antonio-kyrkan - 3,4 km
Gamla fontänen - 3,5 km
Sala El Tren - 3,5 km
Centro Cultural Villa de Nerja - 4,5 km
Paseo de los Carabineros - 4,5 km
Chanquetes båt - 4,6 km
Chanquetes båt "La Dorada" - 4,6 km
Calahonda-stranden - 4,7 km
El Salvador-kyrkan - 4,7 km
Museo de Nerja - 4,8 km
Playa Carabeillo - 4,9 km
Närmaste flygplatser är:
Granada (GRX-Federico Garcia Lorca) - 115,5 km
Málaga Airport (AGP), Málaga, Spanien - 68,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: EUR 100 per boende, per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 7 för vuxna och EUR 5 för barn
- En avgift för husdjur tas ut
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan april och oktober.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Conjunto Rural Las Rosas
Adress
Conjunto Rural Las Rosas
Urb Cortijo San Rafael
29788
Frigiliana, Spanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.




































