1 / 14

Dang Quang Guesthouse

Ha Long, Vietnam

I Ha Long (Bai Chay)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Dang Quang Guesthouse ligger i Ha Long (i området Bai Chay), en tio minuters bilfärd från både Halongbuktens hamn och Cái Dăm Market. Detta pensionat ligger 20,8 km från Cat Ba Nationalpark och 1,7 km från Ha Longs nattmarknad. Känn dig som hemma i ett av de 7 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och tofflor. På rummet finns skrivbord och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Cái Dăm Market - 1,6 km
Ha Longs nattmarknad - 1,7 km
Cua Luc Bay - 4,1 km
Sun Square - 4,7 km
Bai Chays strand - 4,8 km
Queen Cable Car Ocean Terminal - 5,2 km
Drakparken - 5,5 km
Typhoon Water Park - 5,7 km
Bai Chays marknad - 5,8 km
Bai Chay Bron - 5,9 km
Ha Longs internationella kryssningshamn - 6,4 km
Queen Linbana Sun Terminal - 7,8 km
Sun Wheel Ha Long - 7,8 km
Tuan Chau Park - 9 km
Poem Mountain - 9,1 km

Närmaste flygplatser är:
Haiphong (HPH-Cat Bi) - 41 km
Van Don Intl. Airport (VDO) - 63,6 km

Rekommenderad flygplats för Dang Quang Guesthouse är Haiphong (HPH-Cat Bi).

Gäster har tillgång till bland annat dator, expressincheckning och expressutcheckning. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Du kan äta gott på pensionatets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.
  • Avgift för frukost enligt egen beställning: VND 45000.00 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: VND 700000 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta över Dang Quang Guesthouse

Adress

Dang Quang Guesthouse

06. Alley 1096, Group 7B, Area 9B

120000

Ha Long, Vietnam

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.