1 / 100

Hotel Kajikaso

Hakone, Japan

I Hakone (Yumoto)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Spa
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Hårtork
Minibar
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Hotel Kajikaso ligger i Hakone (i området Yumoto), en kvarts bilfärd från både Hakone Kowakien Yunessun och Fuji-Hakone-Izu nationalpark. Detta ryokan ligger 16,6 km från Ashisjön och 25,2 km från Gotemba Premium Outlets. Känn dig som hemma i ett av de 73 luftkonditionerade rummen med kylskåp och gratis produkter i minibar. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en 50-tums LCD-tv står för underhållningen. Privat badrum med badkar eller dusch, källvattenbad och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hakone Toy Museum - 0,5 km
Shogenji Temple - 0,6 km
Templet i Sounji - 0,6 km
Tokoan Kumano Gongen - 0,7 km
Tamadare Falls - 0,8 km
Gyokuren Shrine - 0,8 km
Tenzan onsen - 1,8 km
Kanagawa Prefectural Museum of Natural History - 2,4 km
Fuji-Hakone-Izu nationalpark - 3,2 km
Suzuhiro Kamaboko Museum - 3,2 km
Odawara Kokian - 4,9 km
Odawaras fiskehamn - 5,5 km
Odawara slottspark - 5,5 km
Odawara slott - 5,7 km
Odawara Wanpaku Land - 6,2 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 90,9 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 157,5 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Detta ryokan har 4 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds massage och du har tillgång till heta källor. Boendet har även gratis wi-fi, en spelhall och shopping på boendet. Gäster kan äta middag på detta ryokans restaurang eller beställa snacks på deras 2 kaféer. Avsluta dagen med en drink på boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Gäster med tatueringar får inte lov att använda boendets allmänna bad.

Karta över Hotel Kajikaso

Adress

Hotel Kajikaso

688 Yumoto Hakone-machi

250-0311

Hakone, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.