1 / 19

The Elmfield

Ilfracombe, England, Storbritannien

Nära Ilfracombe Harbour



Bekvämligheter

Pool
Internet
Tvättmaskin
Parkering
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Torktumlare
Öppen spis
Frys
Familjevänlig

Denna semesterbostad ligger i Ilfracombe nära stranden, en fem minuters bilfärd från både North Devon, kust och Ilfracombe Harbour. Detta semesterboende ligger 10,1 km från Woolacombe Beach och 15,4 km från Exmoor National Park. Skäm bort dig själv och bo i den här individuellt inredda semesterbostaden, som har privat pool och platt-tv. I det gemensamma köket kan du tillaga dina måltider. Kabelkanaler och en dvd-spelare erbjuder underhållning. Bekvämligheter som ingår är ett separat loungeområde och mikrovågsugn. Du kan också be om att få strykjärn/strykbräda. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

North Devon, kust - 0,5 km
Ilfracombe Beach - 0,6 km
Wildersmouth Beach - 1 km
Ilfracombe Harbour - 1,5 km
Verity Statue - 1,8 km
Hele Bay Beach - 2,9 km
Ilfracombe Aquarium - 3,2 km
Lee Beach - 4,1 km
Sandy Cove Beach - 4,3 km
Watermouth Castle - 5,2 km
Broadsand beach - 6,8 km
Newberry Beach - 8,2 km
South West Coast Path Section 4 Trailhead - 8,5 km
South West Coast Path Section 3 Trailhead - 8,5 km
Combe Martin Beach - 8,5 km

Gäster har tillgång till bland annat mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till inomhuspool och kan njuta av trädgården. Detta semesterboende i viktoriansk stil har även gratis wi-fi, en eldstad i lobbyn och ett picknickområde. Denna semesterbostad har en restaurang som serverar gäster underbar mat.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En skadedeposition på GBP 500 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för husdjur: GBP 25 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 06.00 och 11.00.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över The Elmfield

Adress

The Elmfield

Torrs Park

EX34 8AZ

Ilfracombe, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.