




Riad Jibril
Marrakech, Marocko
Bekvämligheter
Riad Jibril ligger i Marrakech (i området Méchouar-Kasbah), fem minuter med bil från både Jemaa el-Fnaa och Avenue Mohamed VI. Denna riad ligger 4,7 km från Jardin Majorelle och 3,1 km från Le Jardin Secret. Känn dig som hemma i ett av de 8 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns mörkläggningsgardiner och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Saadian-gravarna - 0,1 km
Moskén Moulay Al Yazid - 0,1 km
Bab Agnaou - 0,2 km
Les Bains de Marrakech - 0,2 km
Place des Ferblantiers - 0,7 km
Mellah-marknaden - 0,8 km
Jardin de l'Agdal (Agdals trädgård) - 0,9 km
Moroccan Culinary Arts Museum - 1 km
El Badi-palatset - 1 km
Bahia-palatset - 1 km
Koutoubia-minareten - 1,1 km
Slat al-Azama Synagogue - 1,1 km
Kungliga palatset - 1,2 km
Jemaa el-Fnaa - 1,2 km
Dar Tiskiwin-museet - 1,2 km
Den största flygplatsen i närheten är Marrakech (RAK-Menara) - 6,1 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Riad Jibril har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Lokal frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för lokal frukost: EUR 2.5 för vuxna och EUR 2.5 för barn
- Avgift för flygtransfer: EUR 10 per person (enkel resa)
- Extrasängar finns tillgängliga mot en tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Det kan finnas lokala lagar som gör att ogifta gäster inte kan dela rum. Det är gästernas ansvar att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Alkohol serveras inte här.
Karta över Riad Jibril
Adress
Riad Jibril
384 RUE de la kasbah
40000
Marrakech, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.