HOTEL ANTEROOM Naha
Naha, Japan
Recensioner
Bekvämligheter
I Naha-området Naha City Centre ligger HOTEL ANTEROOM Naha, en kvarts promenad från Tomari hamn och Naminoue-stranden. Detta hotell ligger 1,7 km från Kokusai-dori shoppinggata och 16,2 km från American Village. Känn dig som hemma i ett av de 126 luftkonditionerade rummen med kylskåp och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Tomari hamn - 0,6 km
Naminoue-stranden - 0,9 km
Tsushima-marus minnesmuseum - 1 km
Fukushūen-trädgården - 1,1 km
Matsuyama park - 1,1 km
Naminouegu-helgedomen - 1,3 km
Sogenji Temple - 1,4 km
Don Quijote International Street - 1,6 km
Kokusai-dori shoppinggata - 1,6 km
Naha stadshistoriska museum - 1,7 km
Kokusai Street Food Village - 1,7 km
Makishi Park - 1,7 km
Naha Tourist Information Center - 1,7 km
Heiwa Dori - 1,7 km
Tenbusu Naha - 1,7 km
HOTEL ANTEROOM Naha rekommenderar att du använder flygplatsen Naha (OKA) - 5,4 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. HOTEL ANTEROOM Naha har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.- Avgift för frukostbuffé: JPY 2700 för vuxna och JPY 1300 för barn
- Parkeringsavgift: JPY 1500 per natt
- Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn per registrerad vuxen bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum, om barnet är 6 år eller yngre och inga extrasängar används.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över HOTEL ANTEROOM Naha
Adress
HOTEL ANTEROOM Naha
3-27-11 Maejima
900-0016
Naha, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.








































































































































