




Grandouce Buena Vista
Osaka, Japan
Bekvämligheter
Grandouce Buena Vista ligger i Osaka (i området Naniwa), en 3 minuters promenad från Namba Yasaka Shrine och 11 minuter från Nipponbashi. Denna lägenhet ligger 1,3 km från Dotonbori och 1,5 km från Tsutenkaku-tornet. Känn dig som hemma i ett av de 3 rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 43-tums platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Namba Yasaka Shrine - 0,3 km
EDION Arena Osaka - 0,5 km
Zepp Namba Osaka music hall - 0,6 km
Namba Parks - 0,7 km
Nipponbashi - 0,9 km
Osaka City Air Terminal - 1,1 km
Sennichimae Doguyasuji shoppinggata - 1,1 km
Dotonbori - 1,3 km
Namba Grand Kagetsu Theater - 1,3 km
Namba Hatch - 1,3 km
Amerikamura - 1,3 km
Shinsekai Hondoris shoppinggata - 1,3 km
Osaka Shochikuza - 1,4 km
Tombori strandpromenad - 1,4 km
Namba Walk Shopping Center - 1,4 km
Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 17,9 km
Kobe (UKB) - 43,5 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 51,9 km
Rekommenderad flygplats för Grandouce Buena Vista är Osaka (KIX-Kansai Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, tvättmöjligheter och hiss. Denna rökfria lägenhet byggdes 2015.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan tas ut och ska betalas på boendet. Skatten ligger på 100–300 JPY per person och natt, baserat på hur mycket rummet kostar per natt. Stadsskatten gäller inte om priset per natt är mindre än 7 000 JPY. Observera att ytterligare undantag kan gälla. För mer information kan du kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Grandouce Buena Vista
Adress
Grandouce Buena Vista
1-6-23 Shikitsunishi, Naniwa-ku
556-0015
Osaka, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.