1 / 21

Selog Villa

Seminyak, Indonesien

Nära Seminyak-torget

‌
‌

Recensioner

8.6 / 10av 11 omdömen
Renlighet8.6 / 10
Komfort8 / 10
Faciliteter8.8 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Företagsvänlig

I Keroboken Kelod-området Petitenget ligger Selog Villa, en kvarts promenad från Seminyak-torget och Eat Street. Denna villa ligger 1,8 km från Seminyak Beach och 4,8 km från Legians strand. Känn dig som hemma i ett av de 3 luftkonditionerade rummen med privata pooler och LCD-tv. Rummen har privata balkonger/terrasser. Pentry utrustat med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Eat Street - 0,7 km
Seminyak Village - 0,8 km
Seminyak-torget - 0,9 km
Sunset Point shoppingcenter - 1,1 km
Loppmarknaden - 1,2 km
TAKSU Bali Gallery - 1,4 km
Templet Petitenget - 1,4 km
Seminyak Beach - 1,5 km
Legian Road - 2,8 km
Batu Belig-stranden - 2,9 km
Double Six Beach - 3 km
Legians strand - 3,6 km
Canggu torg - 3,9 km
Atlas Beach Fest - 4,2 km
Padangs strand - 4,4 km

Den största flygplatsen i närheten är Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 12,7 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Denna villa ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Frukost serveras mot en avgift. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
  • Frukostavgift: IDR 60000 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Selog Villa

Adress

Selog Villa

Jalan Pangkung Sari

80361

Seminyak, Indonesien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.