1 / 41

Royal Victoria Hotel

St Leonards-On-Sea, England, Storbritannien

Nära St Leonards Gardens



Bekvämligheter

Bar
Internet
Konferensrum
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Tennis
Telefon
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord
Elektrisk bil laddare
Familjevänlig

Royal Victoria Hotel ligger i hjärtat av St Leonards-On-Sea, ett stenkast från St Leonards Gardens och en 4 minuters promenad från Hastings Beach. Detta hotell vid stranden ligger 26,4 km från Camber Sands och 0,7 km från Warrior Square Gardens. Känn dig som hemma i ett av de 52 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, skrivbord och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

St Leonards Gardens - 0,1 km
Hastings Beach - 0,4 km
Warrior Square Gardens - 0,7 km
BattleZone Live - 1,4 km
Clambers - 1,4 km
Hastings Pier - 1,4 km
White Rock Theatre - 1,4 km
Filsham Reedbed Nature Reserve - 1,5 km
Summerfields Woods - 1,6 km
Hastings Museum och konstgalleri - 1,6 km
The America Ground - 1,7 km
Alexandra Park - 1,9 km
Priory Meadow Shopping Centre - 2,2 km
Adventure Golf Hastings - 2,4 km
West Hill Lift (bergbana) - 2,6 km

Royal Victoria Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Gatwick Airport (LGW) - 99,2 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och bröllopstjänster. Boendet har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och bankettsal. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Sea Terrace, som specialiserar sig på modern europeisk gastronomi. Du kan även äta gott på deras kafé eller bara ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.
  • Avgift för frukostbuffé: GBP 14.00 för vuxna och GBP 7.0 för barn
  • Avgift för husdjur: GBP 20.00 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
  • Spjälsäng (babysäng): GBP 15.0 per natt
  • Avgift för extrasäng: GBP 15.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över Royal Victoria Hotel

Adress

Royal Victoria Hotel

Marina

TN38 0BD

St Leonards-On-Sea, England, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.