Laguna Praia Hotel
Tambau, Joao Pessoa, Brasilien
Recensioner
Bekvämligheter
Laguna Praia Hotel ligger i João Pessoa (i området Tambaú), en tio minuters promenad från både Praia de Tambaú och Tambau shoppingpyramid. Detta hotell vid stranden ligger 0,5 km från Picaozinho-stranden och 0,7 km från Praia de Manaíra. Känn dig som hemma i ett av de 84 luftkonditionerade rummen med minibar. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Tambau shoppingpyramid - 0,4 km
Praia de Cabo Branco - 0,5 km
Picaozinho-stranden - 0,5 km
Tamandare Skulptur - 0,5 km
Praia de Tambaú - 0,5 km
Praia de Manaíra - 0,7 km
Tambaú turistcenter - 0,7 km
Solhälsningsmonumentet - 0,7 km
Tambaú offentliga marknad - 0,8 km
Handicraft Market - 0,9 km
MAG Shopping - 2,5 km
Epitacio Pessoas krypta - 2,6 km
Fundação Casa de José Américo - 2,6 km
Museu José Lins do Rego - 2,9 km
Jose Lins do Regos kulturhus - 3,1 km
Den största flygplatsen i närheten är Joao Pessoa (JPA-Presidente Castro Pinto Intl.) - 23,1 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Detta hotell har 3 konferensrum för olika typer av möten och events. Du får tillgång till bland annat utomhuspool, bastu och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en spelhall. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 06.00 och 10.00.- Avgift för parkeringsservice: BRL 25.00 per dag
- Serviceavgift: 10 procent
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andre föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.
- Ett barn, upp till 7 år, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används. Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
Karta över Laguna Praia Hotel
Adress
Laguna Praia Hotel
Av. Alm. Tamandaré
58033-455
Tambau, Joao Pessoa, Brasilien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.



































































































