Sembo Logo
Kundservice

KundserviceHantera din bokningPresentkort
1 / 35

Section L Yushima - Ueno

Tokyo, Japan

Nära Uenoparken



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Vattenkokare
TV
Säkerhetsbox
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Torktumlare
Frys

I Tokyo-området Bunkyo ligger Section L Yushima - Ueno, en tio minuters promenad från Uenoparken och Ueno Zoo. Detta lägenhetshotell ligger 1,9 km från Tokyo Dome och 3,3 km från Kejserliga palatset. Känn dig som hemma i ett av de 28 luftkonditionerade rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns mikrovågsugnar och vattenkokare. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Akihabara Electric Town - 0,4 km
Uenoparken - 0,5 km
Ameyokos shoppingdistrikt - 0,5 km
Universitetet i Tokyo - 0,6 km
Ueno Zoo - 0,8 km
La Qua Tokyo Dome City - 1,7 km
Tokyos nationalmuseum - 1,7 km
Tokyo Dome - 1,9 km
Kejsarpalatsets östra trädgårdar - 2,5 km
Asakusa ROX - 2,7 km
Yanaka Ginza Shopping Street - 2,8 km
Kitanomaru-parken - 2,9 km
Nippori Textile Town - 3 km
Hoppy Street - 3 km
Kaminarimons port - 3,1 km

Närmaste flygplatser är:
Tokyo (HND-Haneda) - 24,5 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 69,4 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och bagageförvaring.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt är 100-200 JPY per person och natt, baserat på rummets pris per natt. Stadsskatten gäller inte om priset per natt är mindre än 10 000 JPY. Ytterligare undantag kan förekomma. Kontakta boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du vill ha mer information.
  • En skadedeposition på JPY 15000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för städning: JPY 7000 per vistelse, kan variera beroende på enhetens storlek

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Section L Yushima - Ueno

Adress

Section L Yushima - Ueno

3-chome-25-2 Yushima

113-0034

Tokyo, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar dina behov. Vi accepterar alla stora betalningsmetoder för en säker och enkel transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare