Appartement Ausserladscheider
Weidach, Österrike
Recensioner
Bekvämligheter
Appartement Ausserladscheider ligger i Leutasch bredvid en golfbana, en fem minuters bilfärd från både Kreith skidlift och Alpenbad äventyrsvärld. Detta hotell med golfbana ligger 32,4 km från Garmisch-Partenkirchen (skidort) och 44,5 km från Eibsee. Känn dig som hemma i ett av de 5 rummen som har kök med stor kyl/frys och spishäll. Sängen har sängtillbehör av högsta kvalitet, och samtliga rum har en queensize- bäddsoffa. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis fast internetanslutning och wi-fi tillhandahålls, och underhållning erbjuds i form av en platt-tv med kabelkanaler. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Kreith skidlift - 1,2 km
Alpenbad äventyrsvärld - 1,3 km
Seefelds skidområde - 3,6 km
Olympia Sport and Congress Centre - 6,5 km
Seekirchl - 6,5 km
Korset och stencirkeln - 6,5 km
S:t Oswalds kyrka - 6,7 km
Casino Seefeld - 6,8 km
Happy Gschwandtkopf Lifte - 6,9 km
Golfklubb Seefeld Reith - 7,2 km
Seefeld Golf Academy Golf Club - 7,3 km
Wildsee - 7,5 km
Almenparadies Gaistal - 7,8 km
Wildsees strand - 7,9 km
Rosshütte linbana - 8 km
Den största flygplatsen i närheten är Innsbruck (INN-Kranebitten) - 28,8 km
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, skidförvaring och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 5.00 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.
- Avgift för städning: 55 EUR per boende och per vistelse (varierar beroende på enhetens storlek)
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för komplett frukost: EUR 20 för vuxna och EUR 20 för barn
- Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per dag
- Avgift för extrasäng: EUR 15 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 3 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
Karta över Appartement Ausserladscheider
Adress
Appartement Ausserladscheider
Weidach 322
6105
Weidach, Österrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.































































