




Golden Tulip Stonetown Boutique
Zanzibar Town, Tanzania
Bekvämligheter
Golden Tulip Stonetown Boutique placerar dig mitt i Zanzibar Town, med tio minuters promenadväg till Zanzibar färjeterminal och House of Wonders. Detta hotell ligger 1 km från Slavmarknad och 1 km från Christ Church Cathedral. Känn dig som hemma i ett av de 33 luftkonditionerade rummen med kylskåp och minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Malindi Mosque - 0,3 km
Zanzibar färjeterminal - 0,4 km
Shakti Temple - 0,5 km
Beit el-Sahel (Palace Museum) - 0,5 km
Zanzibar Night Market - 0,6 km
House of Wonders - 0,6 km
Forodhaniträdgården - 0,7 km
Old Fort - 0,7 km
Hamamni Persian Baths - 0,8 km
Shangani Beach - 0,8 km
Christ Church Cathedral - 0,8 km
Darajani Market - 0,8 km
Slavmarknad - 0,8 km
Jaw's Corner - 1 km
Freddie Mercury Museum - 1 km
Golden Tulip Stonetown Boutique rekommenderar att du använder flygplatsen Zanzibar (ZNZ-Zanzibar Intl.) - 8,1 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferenscenter och 3 mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Du får tillgång till utomhuspool, fitnesscenter och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och rabatt på närliggande fitnesscenter. Du kan äta gott på hotellets restaurang, som serverar lunch och middag. Du kan även beställa tilltugg på deras kafé och du har tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 5.00 USD per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för komplett frukost: USD 15 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för flygtransfer: USD 15 per fordon (enkel resa)
- Avgift för tidig incheckning: USD 40 (endast i mån av tillgång)
- Avgift för sen utcheckning: USD 50 (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: USD 40.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Golden Tulip Stonetown Boutique
Adress
Golden Tulip Stonetown Boutique
Malindi Road, Stone Town
25524
Zanzibar Town, Tanzania
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.