1 / 41

Lieblingsplatz Tirolerhof

Zell am Ziller, Österrike

Nära Sankt Veits församlingskyrka



Bekvämligheter

Bar
Internet
Spa
Parkering
TV
Husdjur tillåtna
Bastu
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten

Lieblingsplatz Tirolerhof ligger i Zell am Ziller nära skidlifter, ett stenkast från Zillertal och Sankt Veits församlingskyrka. Detta hotell med spa ligger 0,5 km från Zells fritidspark och 1,5 km från Zillertal Bier. Känn dig som hemma i ett av de 39 rummen med platt-tv. Kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, regndusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och separata sittutrymmen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Zillertal - 0,1 km
Sankt Veits församlingskyrka - 0,1 km
Zells fritidspark - 0,5 km
Zillertal Bier - 1,4 km
BrauKunstHaus - 1,4 km
Rosenalm linbana - 1,8 km
Karspitz 1 skidlift - 2,2 km
Strasserhäusl-museet - 2,5 km
Sommerwelt Hippach - 4,2 km
Karspitz Xpress - 4,6 km
Horberger linbana - 5,7 km
Horbergbahn - 5,7 km
Zillertal mejeri - 7,1 km
Hauptstraße - 7,6 km
Congress Zillertal – Europahaus Mayrhofen - 7,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Innsbruck (INN-Kranebitten) - 65,9 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Hämtning vid järnvägsstationen erbjuds avgiftsfritt och avgiftsfri parkering är tillgänglig på plats. Skäm bort dig själv med ett besök på deras fullständiga spa. Här erbjuds bastu, fitnesscenter och hyrcyklar. Detta hotell har även gratis wi-fi, skidförvaring och shopping på boendet. Gäster på Lieblingsplatz Tirolerhof kan äta gott på Steakrestaurant OX. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras mot en avgift. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Österrike. Detta boende har klassificerats som 4 stars. Följande anläggningar är stängda under juli, augusti, september, oktober och juni:
  • Bastu
  • Spa

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.60 EUR per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 15 för vuxna och EUR 10 för barn
  • Avgift för husdjur: EUR 20 per husdjur per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning är tillgänglig.

Karta över Lieblingsplatz Tirolerhof

Adress

Lieblingsplatz Tirolerhof

Dorfplatz 8

6280

Zell am Ziller, Österrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.